VII Ogólnopolski Konkurs na Esej Drukuj
poniedziałek, 10 maja 2010 09:15
Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza młodzież szkół średnich ogólnokształcących i zawodowych kończących się egzaminem dojrzałości oraz studentów wyższych uczelni, bez względu na kierunek i tryb odbywania studiów, do wzięcia udziału w VII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA ESEJ. Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Ministra Narodowego, w ramach programu operacyjnego „Wydarzenie Artystyczne” priorytet „Promocja literatury i czytelnictwa”

W roku 2010 proponujemy temat: Komizm i śmiech w twórczości Sławomira Mrożka.

Tematem VII Ogólnopolskiego Konkursu na Esej jest twórczość Sławomira Mrożka - dramatopisarza, prozaika, satyryka i rysownika, którego 80. urodziny przypadają w roku 2010.

Sławomir Mrożek należy do najwybitniejszych dramatopisarzy europejskich 2. poł. XX wieku. W centrum jego zainteresowania jest pełna sprzeczności, niekiedy wręcz absurdalna sytuacja człowieka w świecie współczesnym. Przez wiele lat uchodził Mrożek głównie za przenikliwego krytyka realiów totalitarnych, który dzięki niezwykle pojemnym parabolom zdobył powodzenie międzynarodowe, dziś jest przede wszystkim pisarzem z okrutną trafnością odsłaniającym bezradność jednostki wobec instytucji i systemów życia zbiorowego.

Uprzejmie prosimy, aby zechcieli Państwo przekazać nasze zaproszenie do udziału w Konkursie Czytelnikom (szczegółowy regulamin oraz plakat w załączniku). Wierzymy,  dzięki Państwa pomocy uda nam się dotrzeć z informacją o naszym Konkursie do większej liczby zainteresowanych osób.

REGULAMIN

PLAKAT