Nowości na wrzesień w Filii nr2 Drukuj Email
piątek, 05 września 2014 12:58

Katie Fforde - Przepis na miłość

Kiedy Zoe Harper dostaje się do konkursu kulinarnego, jej zachwyt nie zna granic. To będzie szansa, by dzięki swym umiejętnościom zdobyć sławę i pieniądze, a także otworzyć małe delikatesy, o których zawsze marzyła. Zoe jest oszołomiona atmosferą konkursu i natłokiem wydarzeń. Kobieta musi zmagać się nie tylko z energiczną i przebiegłą rywalką Cher, ale i z niewygodnym, lecz prędko rozkwitającym uczuciem do jednego z sędziów – bardzo apetycznego Gideona Irvinga. Teraz w grze liczą się nie tylko desery i przekąski. Czy Zoe wygra konkurs, czy też przeszkodzi jej w tym pokusa zbliżenia się do Gideona? I czy odważy się zaryzykować w imię miłości?

Christine Drews - Niebezpieczna znajomość

Katrin ma trzydzieści parę lat, trzyletniego synka, Leo, którego uwielbia, potwornie zapracowanego męża, a na dodatek na głowie urządzanie nowego domu. Jest więc zachwycona, kiedy w przedszkolu, do którego odprowadza dziecko, poznaje Tanię. Szybko okazuje się, że obie kobiety mają ze sobą wiele wspólnego i zaczynają spędzać ze razem coraz więcej czasu. Przypadkowa znajomość szybko przeradza się w przyjaźń. Gdy niespodziewanie umiera ojciec Katrin, Tania śpieszy jej z pomocą i zabiera małego Leo do domu, by odciążyć zrozpaczoną, niemogącą liczyć na pomoc męża przyjaciółkę. Jednak po pogrzebie Tania nie przywozi Leo do domu, jak to było uzgodnione. Zaniepokojona Katrin dzwoni do przyjaciółki. Gdy automatyczny głos w telefonie informuje, że „wybrany numer nie istnieje”, kobieta wpada w panikę.

Magdalena Witkiewicz - Szczęście pachnące wanilią

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą. I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek. W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki - Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami. Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią.

Karen Saunders - Ja Suzie P.

Suzy P. i jej przyjaciółki wiodą wesołe życie nastolatek. Suzy ma wrażenie, że cokolwiek robi lub gdziekolwiek idzie, prześladuje ją pech. Pewnego dnia na jej drodze pojawia się przystojny Zach. Problem w tym, że Suzie ma już chłopaka. Czy zdoła uchronić się przed wielką miłosną katastrofą?

Rafał Klimczak - Leśne skrzaty pomagają zwierzętom

Opowieści o ekoludkach - bohaterach znanych z książki pod tytułem "Przygody leśnych skrzatów", spotkały się z gorącym przyjęciem czytelników i otrzymały wiele pozytywnych recenzji.

Tym razem skrzaty ratują pszczoły przed zatruciem, przepędzają z lasu nieproszonych gości, a także przeprowadzają wiele innych, niesamowitych akcji ratunkowych. Mądre i zabawne opowieści, pięknie zilustrowane przez Agatę Nowak, poruszają bardzo ważne we współczesnym świecie zagadnienia ekologiczne i uczą, jak żyć w zgodzie z naturą, szanując jej prawa.

Barbie Perłowa księżniczka

Lumina, obdarzona cudowną mocą syrenka, dorasta pod okiem swojej ciotki, Scylii, spędzając czas na beztroskich zabawach. Tymczasem w podwodnym pałacu niegodziwy generał Caligo spiskuje przeciwko prawowitemu królowi, chcąc przejąć władzę w królestwie. Jaką rolę odegra w tej historii Lumina? Kim naprawdę jest śliczna syrena, w którą wciela się Barbie? Poznaj niesamowitą historię i przeżyj prawdziwą przygodę w magicznym świecie syren.