Oddział dla dzieci poleca Drukuj Email
środa, 23 lipca 2014 10:39

SAVE0286

Accardo Jus

"Toksyna"

Wyd. Dreams

Druga część bestsellerowego "Dotyku" Jusa Accardo.

Szóstka ocaliła życie Kale’a, lecz nie obyło się bez konsekwencji. Wymiana. Coś za coś. Życie za życie. Dez nigdy nie przypuszczałaby, że utraci osobę, której oddałaby wszystko. Jakby tego było mało, jej odporność na śmiertelny dotyk Kale’a słabnie.

Kiedy Dez i Kale wyszli cało z Sumrun, ojciec dziewczyny stracił nie tylko najpotężniejszą broń, ale i ważny element projektu Supremacji. Zmuszony przez Denazen do odwrócenia sytuacji, doprowadza do zatrucia córki i pozostawia jej wybór: albo umrze, albo odda się w ręce Denazen w zamian za antidotum. Dez nie chce skończyć w kostnicy, ale też nie może stracić ukochanego. Próbuje znaleźć rozwiązanie i utrzymać w tajemnicy fakt działania trucizny. Jednak kiedy zostaje zaatakowana przez organizację ojca, dochodzi do wniosku, że w kręgu znajomych czai się zdrajca.

Poświęcenie, niedotrzymane sekrety i tajemnice. Dez będzie musiała postawić wszystko na jedną kartę, jeżeli chce znaleźć winowajcę – zanim skończą za kratami Denazen albo, co gorsza, zapłacą życiem...

SAVE0287

Schrocke Kathrin

" Freak city "

Wyd. Dreams

Kathrin Schrocke. Urodziła się w 1975 roku. Studiowała germanistykę i psychologię. Otrzymała wiele nagród i nominacji za swoje dzieła, m.in. nagrodę Nettetaler Youth Book Prize (2010), nominację do Nagrody Niemieckiej Literatury Młodzieżowej (2011) oraz do Nagrody Hansjörg-Martin za najlepszy niemiecki thriller młodzieżowy (2010). Obecnie mieszka w Augsburgu i pisze opowiadania, sztuki teatralne oraz powieści dla dzieci i młodzieży.

„Zawsze myślałam, że spadające gwiazdy brzmią jak tłuczone szkło...”

Kiedy piętnastoletni Mika poznaje głuchą Leę, jego świat zupełnie się zmienia. Dziewczyna jest bezpośrednia, pełna werwy i... piękna. Żyje jednak w świecie ciszy, do którego chłopak z trudem znajduje dostęp.

Poruszająca powieść o rodzącym się uczuciu nastolatków - dla nastolatków.

SAVE0288

Patrignani Leonardo

" Wszechświaty "

Wyd. Dreams

Pierwsza część niezwykłej sagi "Wszechświaty".

Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.

Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.

SAVE0289

Michaelis Antonia

" Baśniarz "

Wyd. Dreams

Anna i Abel – historia miłości, rozwiewająca wszelkie wątpliwości.

Abel Tannatek, outsider, wagarowicz, handlarz narkotykami. Mimo to Anna zakochuje się w nim do szaleństwa, gdyż wie, że Abel ma jeszcze inne oblicze: łagodnego, smutnego baśniarza, opiekującego się młodszą siostrą. Niezwykła opowieść, którą snuje Abel, fascynuje Annę do tego stopnia, że dziewczyna nie może o niej zapomnieć. Granica między rzeczywistością a fantazją stopniowo się rozmywa. A jeśli jej fabuła wcale nie jest fikcją i obawy Anny są uzasadnione? Ten, którego kocha, może okazać się równocześnie jej największym wrogiem…

SAVE0290

Schroder Patricia

" Morza szept "

Wyd. Dreams

Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.

Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.
SAVE0291

Dubini Miriam

" Taniec spadających gwiazd "

Wyd. Dreams

Nie wiem, co zapisano na niebie, nie wiem, co przyniesie wiatr. Jedyne, co wiem, to to, że w sercu każdego z nas jest jedno szczęśliwe słowo. Ukryte jak największy skarb. Rzadko można je dostrzec. Tylko kiedy przyjdzie na to czas. A jak umiem dostrzec ten moment i na niego czekać. Nie każdy jednak to potrafi. Nie każdy jest zdolny zatrzymać się w biegu, poddać bezkresnej ciszy, poczuć na twarzy podmuch wiatru… Tymczasem z wiatrem przychodzą nowiny, wiatr zmienia nasze życie, unosząc kłopoty i troski, a dając szansę na nowe życie.

Z wiatrem przychodzi również Anselm, tajemniczy, anielski chłopak, który krąży po mieście roznosząc niecodzienne przesyłki i odwracając bieg losu. Taką wiadomość dostarcza również Gretcie Bianchi, bohaterce ulotnej niczym wiosenny zefir powieści dla młodzieży Wiatr. Taniec spadających gwiazd. To kolejna opowieść Miriam Dubini o gimnazjalistach, którzy spotykają się w niezwykłym warsztacie rowerowym i którzy pragną wolności. Tę zaś daje im jazda po mieście z wiatrem we włosach, z głową pełną marzeń i sercem pełnym miłości.

SAVE0292

Estep Jennifer

" Dotyk Gwen Frost "

Wyd. Dreams

"Nazywam się Gwen Frost i posiadam wyjątkowy dar…"

Przodkowie legendarnych wojowników, takich jak Spartanie, Amazonki czy Walkirie, posiadają magiczne moce. W Akademii Mitu uczą się panować nad swoimi umiejętnościami i ich odpowiednio używać.

Główną bohaterką serii jest siedemnastoletnia Gwen Frost, obdarzona nadzwyczajnym talentem. Jej cygański dar polega na tym, że wystarczy jej jeden dotyk, aby wiedzieć wszystko o danym przedmiocie czy człowieku. Jednak Gwen czuje nie tylko pozytywne wibracje, lecz także te złe i niebezpieczne. Szybko się orientuje, że jest o wiele silniejsza, niż myśli i że będzie potrzebowała swoich umiejętności, aby pokonać potężnego wroga – mrocznego boga Loki.
SAVE0293

Sacerdoti Daniela

" Wizje "

Wyd. Dreams

Siedemnastoletnia Sara Midnight nigdy nie miała normalnego życia. Z pozoru to zwyczajna nastolatka, która w głębi serca skrywa niebywały sekret. Jej rodzice byli łowcami demonów i należeli do klanu Tajnych Rodzin, który poprzysiągł chronić świat. Po niewyjaśnionej śmierci rodziców życie Sary legło w gruzach. Pomimo trudności dziewczyna musi wziąć się w garść i, choć brakuje jej przygotowania, zacząć walczyć.

Trafia do świata pełnego niebezpieczeństw. Widzi rzeczy, których istnienia nigdy by nie podejrzewała. W dodatku nie wiadomo skąd, pojawia się jej dawno niewidziany kuzyn. Przychodzi do niej w chwili, gdy jest najbardziej potrzebny, i oświadcza, że chce jej pomóc. Tymczasem Sara nie wie już, komu ufać. Nie wie też, czy pożyje wystarczająco długo, aby misję rodziców doprowadzić do końca.

Poznaj świat, w którym czyhają demony, gdzie śmierć nie przebiera w środkach...

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732242
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama