Oddział dla dzieci poleca Drukuj Email
wtorek, 06 maja 2014 12:25

SAVE0272

 Bennett Sophia

" Look "

Wyd. Literacki Egmont

Ted nie jest może klasyczną pięknością, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że pewnego dnia zostaje zaproszona na próbne zdjęcia do jednej z najlepszych w Londynie agencji modelek. Kiedy świat zawodowego modelingu staje przed nią otworem, Ted musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem… Czy blichtr i rywalizacja okażą się ważniejsze niż wsparcie chorej na raka siostry i rodzące się uczucie do przystojnego Nicka?

 

 

 

 

SAVE0276

Adler Irene

" Ostatni akt w operze "

Wyd. Zielona Sowa

Co by się stało, gdyby Sherlock Holmes i Arsen Lupin byli najlepszymi przyjaciółmi w czasach młodości, zanim jeszcze stali się najbardziej znanym detektywem i złodziejem wszech czasów? Irene Adler, sprytna i rezolutna przyjaciółka, opowiada nam niesamowite przygody Holmesa i Lupina oraz zagadki, które razem rozwiązują. 

"Ostatni akt w operze" to drugi tom przygód nastoletnich detektywów.
Irene, Sherlock i Lupin umawiają się na spotkanie w Londynie. Ale Lupin nie pojawia się: jego ojciec, Théophraste, trafił do aresztu, oskarżony o kradzież i morderstwo Alfreda Santi, sekretarza wielkiego kompozytora, Giuseppe Barziniego. Dzieci rozpoczynają śledztwo, aby oczyścić Théophraste z zarzutów. Ruszają także na pomoc sławnej sopranistce, Ophelii Merridew, w szemranej dzielnicy Bethnal Green. To tylko pierwszy ze zwrotów akcji, które doprowadzą do zdemaskowania prawdziwych winowajców, niepodejrzewanych o zbrodnię przez nikogo.

 

 

 

 

SAVE0275

Adler Irene

" Trio czarnej damy "

Wyd. Zielona Sowa

Wiele lat przed tym, zanim stała się bohaterką powieści "Przygody Sherlocka Holmesa", Irene Adler była ciekawą świata, inteligentną i zbuntowaną dwunastolatką. Lubiła także pisać - tak bardzo, że postanowiła opisać w serii książek niewiarygodne, pełne tajemnic historie, które rozwiązała wraz ze swoimi przyjaciółmi: Sherlockiem i Lupinem. 

Troje wspaniałych młodych ludzi, nierozstający się ze sobą przyjaciele.
Trzy umysły, które wpiszą się w historię przestępczości.
Seria przygód na ostrzu noża.
Trio czarnej damy
Przerażająca zbrodnia burzy spokój w Saint-Malo
Sherlock Holmes, Arsene Lupin i Irene Adler spotykają się po raz pierwszy w Saint-Malo, latem 1870 roku. Cała trójka ma wakacje i powinna wypoczywać, lecz los decyduje inaczej. Ci młodzi ludzie zostają bowiem wciągnięci w przestępczy wir: znika diamentowa kolia, na plaży zostaje znaleziony martwy mężczyzna, a na dachach miasta pojawia się i znika ciemna postać. Policja drepcze w miejscu i to ktoś inny będzie musiał rozwiązać te sprawy...

 

 

 

 

SAVE0274

Jordi Sierra i Fabra

" Casting "

Wyd. Akapit Press

Veronica, Esperanza i Eugenio, zwany Geniuszem, przygotowują się do kolejnego etapu castingu – od jego wyników uzależniają swoją przyszłość. Nieoczekiwane zdarzenia stawiają ich plany pod znakiem zapytania.
Jordi Sierra i Fabra – jeden z najbardziej cenionych, a także najpoczytniejszych pisarzy hiszpańskich. Jego książki przełożono na 25 języków. Laureat ponad 30 nagród literackich, w tym prestiżowej National Award for Children Literature (2007).

 

 

 

 

SAVE0268

Cousirs Dare

" 15 dni bez głowy "

Wyd. YA!, Wydawnictwo

Matka alkoholiczka, młodszy brat i piętnastoletni główny bohater. Pewnego dnia matka znika zostawiając chłopców samych. Aby ukryć ten fakt przed opieką społeczną starszy brat mistyfikuje jej obecność, oszukując cały świat, przebierając się za nią, czym wprowadza w błąd nawet sąsiadów. Zabawna i wzruszająca historia ukazująca siłę rodzinnej miłości.

 

 

 

 

SAVE0269

Rodda Emily

" Wyspa iluzji "

Wyd. Literacki Egmont

Deltora to kraina magii i potworów…
Lief, Barda i Jasmine desperacko poszukują trzech części legendarnej Pirrańskiej Piszczałki, jedynej nadziei na uratowanie tysięcy mieszkańców Deltory, którzy zostali pojmani przez diabolicznego Władcę Mroku. Podczas wyprawy po pierwszą część omal nie stracili życia. Teraz muszą odnaleźć drugą.
Podczas gdy ich bliscy pozostawieni w Del zmagają się z oplątującą ich pajęczyną plotek, podejrzeń oraz zdrady, towarzysze wyruszają na tajemniczą wyspę Auron. Wiedzą o straszliwym niebezpieczeństwie, jakie tam na nich czyha. Nic jednak nie jest w stanie ich przygotować na to, czego tam doświadczą.

 

 

 

 

SAVE0270

Voller Eva

" Magiczna gondola "

Wyd. Literacki Egmont

"Magiczna gondola" jest książką, która cieszy się pozytywnymi opiniami wśród czytelników. Od dawna pragnęłam, aby wpadła w moje ręce, a gdy to się udało, byłam bardzo szczęśliwa. Pomimo że książka przeznaczona jest dla młodszego grona czytelników, nie zniechęciłam się. 

O czym jest powieść?
Anna wraz z rodzicami przebywa w Wenecji. Podczas jednej z wypraw wpada do wody i w tajemniczy sposób przenosi się w przeszłość, do piętnastego wieku. Jest zdezorientowana. Mimo iż posiada pewien magiczny przedmiot, nie udaje się jej przenieść w czasie z powrotem. Anna nie wie jeszcze, że chcąc wrócić, musi wykonać specjalne zadanie. W przeszłości poznaje jednak Sebastiano, tajemniczego chłopaka, który wie, co tak naprawdę się wydarzyło. Tylko on może ją zabrać do domu.

 

 

 

 

SAVE0273

Crossley-Holland K.

" Bransoletka z kości "

Wyd. Bellona

Poznajcie Solveig, niespełna piętnastoletnią dziewczynę z rodu Wikingów, której hartu ducha i wiary w siebie pozazdrościć mógłby niejeden wojownik. Wyruszcie wraz z nią w pełną niezwykłych przygód i niebezpieczeństw podróż, podczas której Solveig będzie musiała zmierzyć się z własnymi słabościami i przeciwnościami losu. Wraz z nią odkryjecie drzemiące w ludziach życzliwość i okrucieństwo, spotkacie niespodziewanych przyjaciół i wrogów. Odkryjecie Europę na początku II tysiąclecia, w której ideały ścierają się z interesami, a wiara z powątpiewaniem. Kupieckimi szlakami wschodniej Europy przemierzycie lądy, morza i rzeki ku Bizancjum - jednej z najwspanialszych metropolii ówczesnego świata.
Czy Solveig uda się osiągnąć upragniony cel podróży? Czy poszukiwanie szczęścia nie okaże się jedynie pogonią za mrzonkami? Czas wyruszać!

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732244
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama