Nowości w Czytelni Głównej na Grudzień Drukuj Email
czwartek, 05 grudnia 2013 09:41

TOP 10 Budapeszt

Wydawnictwo Hachette Polska

Pięknie położona nad Dunajem stolica Węgier przyciąga turystów uroczą zabudową Wzgórza Zamkowego i imponującym gmachem parlamentu, ale także kusi niezwykłymi miejscami rekreacji w dawnych tureckich łaźniach. Ten poręczny, ładnie ilustrowany przewodnik podpowiada, co warto przede wszystkim zobaczyć w Budapeszcie i na jaką imprezę warto się wybrać. Dobre informacje praktyczne, w tym wybór sklepów, restauracji i hoteli, pomogą zorganizować pobyt w mieście.

Sternik motorowodny

Andrzej Ostrowski

Wydawnictwo Almapress

Podręcznik zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na stopień sternika motorowodnego, zarówno elementy teorii, jak i porady praktyczne niezbędne do bezpiecznego, odpowiedzialnego, dającego satysfakcję pływania jachtami motorowymi. Mogą z niego skorzystać także osoby już posiadające patent, uzupełniając swą wiedzę i konfrontując ją z już posiadaną. Książka ta, bogato ilustrowana i zawierająca najnowsze przepisy, może przydać się wszystkim tym, którzy zasiądą za sterami jachtu motorowego, na jeziorach, rzekach, kanałach oraz na akwenach treningowych Morza Bałtyckiego. W przystępny sposób omawia: – typy jachtów motorowych (jachty ze sztywnym kadłubem, RIB-y, skutery wodne, jetboaty, pontony i poduszkowce), ich zalety i wady, sposoby użytkowania i konserwacji, – silniki wszystkich wiodących w świecie marek, ze szczególnym uwzględnieniem ich najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, – przygotowanie jachtów motorowych do pływania, – manewrowanie jachtem motorowym, – profilaktykę i sposoby udzielania pomocy oraz umiejętność planowania trasy, określania pozycji, czy przewidywania pogody, – sygnalizację i zasady ruchu żeglugowego oraz uregulowania prawne, umożliwiające bezpieczne pływanie jednostek korzystających z śródlądowych i morskich dróg wodnych.

Ewaluacja talentu

Wydawnictwo Wolters Kluwer

Utalentowani, ambitni pracownicy pozostaną w firmie tylko wtedy, gdy zyskają odpowiednie możliwości rozwoju i poczują się zmotywowani. Samo wysokie wynagrodzenie może jednak nie wystarczyć. Książka pokazuje, jak zarządzać potrzebami poszczególnych pracowników i całej organizacji, jak rozpoznać aspiracje i oczekiwania najlepszych, najbardziej uzdolnionych jednostek oraz jak efektywnie nimi kierować.Proces ten wymaga zastosowania technik pozwalających na ocenę sposobu myślenia, zachowań, wiedzy i umiejętności pracowników, a następnie zorganizowania skutecznych szkoleń, wdrożenia programu rozwojowego i zarządzania wydajnością pracy. W książce szczegółowo omówiono takie zagadnienia, jak: - pozyskiwanie, rozwój i wynagradzanie utalentowanych pracowników, - budowanie strategii zarządzania talentami, - opracowywanie i wykorzystywanie testów psychometrycznych, - korzyści wypływające z ewaluacji wiedzy, - zasady edukacji i szkolenia utalentowanych pracowników i menedżerów, - metody oceny wyników pracy, - wykorzystanie infrastruktury informatycznej w procesie zarządzania talentami, - tworzenie systemu zarządzania talentami na podstawie najlepszych praktyk. Publikacja zawiera wiele przykładów i studiów przypadków, które pomogą czytelnikowi zrozumieć praktyczne zastosowania poszczególnych metod i zachęcą do wdrożenia programu zarządzania talentami w firmie.

Dotacje dla szkół i przedszkoli

Agata Piszko

Wydawnictwo Wolters Kluwer

Książka Dotacje dla szkół i przedszkoli przybliża trudną i kontrowersyjną problematykę dotacji udzielanych z budżetów jednostek samorządu terytorialnego szkołom i placówkom oświatowym prowadzonym przez podmioty prywatne. Szczegółowo omówiono w niej zagadnienia często sprawiające trudności w praktyce, takie jak podstawy udzielania dotacji, obliczanie ich wysokości, wykorzystywanie i rozliczanie. Usystematyzowane w tematycznych rozdziałach problemy poprzedzone zostały krótkim komentarzem, a całość wzbogacono o orzecznictwo sądów powszechnych, administracyjnych oraz stanowiska organów nadzoru.

MLM Profesjonalny marketing sieciowy

Paweł Lenar

Wydawnictwo Helion

Biznes na miarę XXI wieku Pracujesz na etacie, ale marzysz o tym, by wreszcie móc rzucić kierat i zająć się tym, co Cię naprawdę cieszy? A może prowadzisz własną działalność i czujesz, że ukochana firma zaczyna bez reszty pochłaniać Twój czas i energię, nie dając w zamian oczekiwanego wysokiego dochodu? Słowem - chcesz mieć to, o czym marzy większość ludzi - czas i pieniądze, ale nie bardzo wierzysz, że to realne? Otóż wszystko jest możliwe, jeśli wybierze się odpowiednią drogę do celu. Twoją drogą może okazać się MLM - marketing sieciowy, zwany też wielopoziomowym. Trzymasz w rękach dostosowany do naszych realiów poradnik, skierowany do każdego, kto chce praktykować MLM w Polsce. Strategia firm działających na zasadzie marketingu sieciowego polega na dystrybucji produktu poza tradycyjną siecią sklepów, co pozwala obniżyć koszty i zmniejszyć ryzyko prowadzenia firmy. Początki oczywiście są trudne - trzeba włożyć sporo wysiłku, aby dynamicznie wystartować i stworzyć własny zespół. Efekty jednak będą warte poniesionych kosztów - właściwie prowadzony marketing wielopoziomowy odwdzięczy się stabilnym i wysokim dochodem, pozostawiając Ci sporo czasu na realizację prywatnych pasji.