Nowości w Oddziale dla Dzieci Czerwiec Drukuj Email
wtorek, 28 maja 2013 11:59

 1 s

Hocking Amanda

seria - TRYLLE

Wyd. Amber

Główną bohaterką "Trylle Trilogy" jest siedemnastoletnia Wendy, żyjąca pod opieką ciotki i starszego nadopiekuńczego brata. Gdy poznaje zabójczo przystojnego, tajemniczego Finna, jej życie ulega diametralnej zmianie. Okazuje się bowiem, że Wendy nie jest zwykłym człowiekiem, tylko... trollem. I to nie byle jakim, o nie, bo następczynią tronu w jednym z trollowych plemion, Trylle. Dziewczyna wraca z Finnem do królestwa. I nagle musi stawić czoła rzeczom, z których istnienia nie zdawała sobie nawet sprawy. A takie drobiazgi jak to, że jej rodzona matka okazuje się zimna i nieprzystępna, że zakochała się w niewłaściwej osobie i że wrogie plemię z jakiegoś powodu na nią czyha, wcale jej tego nie ułatwiają.

 

 

SAVE0080

Webb Holly

" Fred się zgubił ! "

Wyd. Zielona Sowa

Renia jest bardzo szczęśliwa, gdy jamniczka jej ciotki rodzi szczenięta. Rodzice mają dla dziewczynki wspaniałą niespodziankę: będzie mogła zatrzymać jednego z nich dla siebie! Renia od razu wie, którego malca wybrać - decyduje się na ślicznego szczeniaka, którego nazwała Fred. 

Renia uwielbia zabawy z Fredem i nie może się doczekać pierwszych długich spacerów. Jednak podczas wycieczki do lasu ciekawska natura Freda bierze górę i piesek ucieka w poszukiwaniu przygód. Niestety gubi się w lesie, jest przerażony i zdany tylko na siebie. Czy jeszcze kiedyś wróci do swojej ukochanej Renii?

 

 

SAVE0081

Fermer David

" Pierwszy gwizdek "

Wyd. Papilon

W 3002 roku wszystko jest inne niż dziś – wszystko, oprócz piłki nożnej!

"Drużyna Z" to ekscytująca seria dla wszystkich miłośników gry w piłkę nożną.
Wszystko dzieje się w dalekiej przyszłości. Nie ma autostrad tylko słoneczne ulice. Brak autobusów szkolnych, ale za to są kolejki linowe, które płyną przez zalesione doliny i wzgórza. Świat to zielona idylla, gdzie ludzie żyją w bliskim kontakcie z naturą - pomimo zaawansowanych technologicznie wynalazków. Innymi słowy, jest to raj dla dzieci. Pośrodku krainy, w której rozgrywa się akcja książek, na wzgórzu, leży płasko jak naleśnik boisko do gry w piłkę nożną, toczone przez pole magnetyczne.
Dla dzieci z Drużyny Z wszystko kręci się wokół piłki nożnej, a emocje, które niesie gra są oczywiście podobne do tych, które odczuwają współczesne dzieci.

 

 

SAVE0082

Rain J.R.

" Dziecko księżyca "

Wyd. G+J Gruner&Jahr

Kim jest Luna? Matką, żoną, prywatnym detektywem – oraz wampirem. Przed sześcioma laty Samantha Moon, pracownica federalnego urzędu, była zwykłą kobietą, mieszkała na przedmieściu i woziła dzieci na treningi. Nagle jedno niespodziewane, nieprawdopodobne wydarzenie – atak wampira – zmieniło jej życie na zawsze. A „zawsze” to bardzo długo dla kogoś, kto nie może umrzeć… Samantha Moon zostaje postawiona przed kolejnym wyborem i podejmuje decyzję, jak się okaże, brzemienną w skutki i szczególnie dramatyczną dla kobiety, która jest matką. Nieoczekiwany zwrot akcji zmusza ją do przeciwstawienia swojej nadprzyrodzonej mocy innemu wampirowi. Samantha staje do walki na śmierć i życie z potężnym przeciwnikiem, który nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć to, czego pragnie najbardziej.SAVE0083

Flanagan John

" Pościg "

Wyd. Jaguar

Trzeci tom nowej serii autora znakomitego cyklu „Zwiadowcy”.
Drużyna Czapli podąża szlakiem krwawego pirata, Zavaca. Młodzi mężczyźni mają jeden cel – powstrzymać okrutnika nim wyrządzi jeszcze więcej szkód. Dla Halla schwytanie złodzieja, który skradł Andoval to jedyna szansa na odzyskanie honoru i powrót do rodzinnej wioski. Droga do fortecy Zavaca wiedzie jednak przez rwące, pełne wodospadów rzeki. Hall wie, że w starciu z piratem będzie musiał wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza te, których nauczył się na szkoleniu. Czeka go walka jeden na jednego – walka, w której zwycięży, albo zginie.

 

 

SAVE0087

Bennett Sophia

" Projekt C "

Wyd. Egmont Polska

Nonie, Edie i Jenny to najlepsze przyjaciółki, bardzo różniące się od siebie. Nonie pasjonuje moda, Edie wciąż się uczy i uczęszcza na dodatkowe zajęcia, a Jenny ma talent aktorski, który niedawno udało jej się wykorzystać w filmie "Kod: Dzieciak", wchodzącym na ekrany kin. W związku z tym przed ostatnią z nastolatek jest wiele wywiadów, gal i podróży. W miarę spokojne życie przyjaciółek wywraca się do góry nogami, gdy poznają Crow: młodszą od nich dziewczynkę w stroju wróżki, pochodzącą z Afryki. Szybko okazuje się, że 12-latka uwielbia tworzyć ubrania i wspaniale jej to wychodzi. Niestety nie ma ona warunków, by rozwijać swój talent. I tak powstaje Projekt C, którego głównym celem jest pomóc Crow. Jak dalej potoczą się losy nastolatek? Czy uda im się wyciągnąć rękę do młodszej koleżanki? SAVE0088

Fox Marta

" Plotkarski SMS "

Wyd. Akapit Press

Życie Oli, osiemnastoletniej licealistki, która stała się ofiarą cyberprzemocy (cyberbulling) radykalnie zmienia bieg. Krzywdzące plotki, rozprzestrzeniające się jak wirus, powodują, że Ola nie chowa głowy w piasek, nie wyjeżdża, nie ucieka. Wręcz przeciwnie: pracuje w czasie wakacji jako kelnerka w Cafe Plotka, postanawia zdawać maturę w tej samej szkole, próbuje znaleźć winowajcę. Czy to jest możliwe? Czy warto karmić się podejrzeniami i tworzyć kolejne spiskowe teorie?

Ola zauważa, że zło, które ją spotkało, paradoksalnie, doprowadziło ją do dobra i zrewolucjonizowało jej życie. Ekran komputera zastąpiony został prawdziwymi relacjami z ludźmi, którzy też pragną ciepła i przyjaźni. Wśród nowych znajomych pojawia się skrzypek, Marcel i… Zdzichu z Bażantowa. Dla kogo Ola straci głowę? Czy będzie to kolejnym tematem plotek?SAVE0089

Patykiewicz Piotr

" Samotnica "

Wyd. Bis

Trzej koledzy - Szufla, Pawian i Karoten - w czasie ferii zimowych nudzą się przy trzepaku, narzekając na bezśnieżną zimę. Od przechodzącego przez podwórko zbieracza złomu dostają szamański bębenek i wtedy okazuje się, że jeden z nich ma niezwykłe umiejętności posługiwania się tym instrumentem. Transowy rytm bębenka przenosi chłopców do skutej lodem, śnieżnej i mroźnej krainy, gdzie będą musieli sobie radzić z surową przyrodą, przystosować się do sposobu życia i zwyczajów nieprzyjaźnie nastawionego do obcych miejscowego plemienia, nauczyć się porozumiewać z istotami, których wcześniej sobie nawet nie wyobrażali, oraz podjąć trud wydostania się z tego świata, co jednak może nastąpić dopiero po złożeniu ofiary legendarnej górze - Samotnicy. 

Pasjonująca książka fatastyczno-przygodowa!

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732344
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama