Nowości w Oddziale dla Dzieci na Kwiecień/Maj Drukuj Email
środa, 17 kwietnia 2013 08:44

do nowo

Rayburn Tricia

"Syrena", "Głębia", "Mroczna toń"

Wyd. Dolnośląskie

Tricia Rayburn swoją pierwszą książkę napisała jeszcze jako nastolatka. Dziś jest uznaną autorką powieści dla młodzieży. "Syrena" to pierwsza część jej wspaniale zapowiadającej się romantycznej serii z wątkiem kryminalnym.

Cz.1 - Dla Vanessy i Justine Sands miały to być zwyczajne wakacje w miasteczku Winter Harbor, w towarzystwie braci Carmichaelów. Jednak kiedy Justine wybiera się nad urwisko, by skakać do wody,...

Cz.2 - Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę ...

Cz.3 - Vanessa nie wie, jak przetrwać jako syrena. Kiedy wraca do nadmorskiego miasteczka na letnie wakacje, wszystko dookoła przypomina jej o byłym chłopaku, Simonie. Wciąż go kocha i gotowa jest zrobić wszystko ...

 

 

SAVE0071

Zubrzycka Elżbieta

" Marudek i Pogodek na wakacjach "

Wyd. GWP

Jest to mądre i bardzo pouczające opowiadanie o wakacjach dwóch chłopców. Marudek i Pogodek są kolegami. Razem ze swoimi rodzicami lecą w Tropiki na wakacje. Oboje są od siebie zupełnie inni. Kompletne przeciwieństwa. Marudek ciągle tylko narzeka, wszystko mu nie pasuje, wymyśla przeróżne zagrożenia i niebezpieczeństwa. Nie chce próbować żadnych nowych rzeczy tak bardzo się obawia. Jest po prostu aż nadto ostrożny. Pogodek natomiast jest ogromnym optymistą. Ze wszystkiego się cieszy, jest żądny przygód, niczego się nie obawia i przez to często wpada w tarapaty. Książka przedstawia przygody tych dwóch chłopców. Ukazuje nastawienie ostrożnego Marudka oraz szalonego Pogodka. Czytając tą książkę dowiadujemy się, że ani jedno, ani drugie zachowanie nie jest odpowiednie.

 

 

SAVE0072

Bertram i Schulmeyer

" Coolman i ja "

Wyd. Dreams

"Coolman i ja" to historia pewnego chłopca i jego przyjaciela. Nie jest to jednak taki typowy kolega z podwórka czy ze szkoły. Collman jest... hm... superbohaterem, którego chłopiec sam sobie wyobraża. Ale to wszystko nie jest takie proste jakby się wydawało. Po pierwsze ten ów superbohater wcale nie ratuje świata od zagłady, nie ma żadnych nadprzyrodzonych mocy ani nie zachowuje się jak typowy bohater z filmów akcji. Ten zdecydowanie jest dużo bardziej śmieszny niż odważny i ma wyjątkowy talent do wpędzania naszego małego Kay'a w kłopoty.

 

 

SAVE0073

Lore Pittacus

" Moc sześciorga "

Wyd. G+J Gruner&Jahr

Widziałam jego zdjęcie w internecie. Czytałam o tym, co zaszło w miasteczku Paradise. John Smith, poszukiwany uciekinier, uznany za terrorystę. Jest zagadką dla wszystkich, ale nie dla mnie. Bo ja wiem, że… to jeden z nas. Na początku była nas dziewiątka, została szóstka. Ukrywamy się, udajemy zwykłych ludzi, nie próbujemy nawet się ze sobą kontaktować… ale nasze Dziedzictwa rosną w siłę i zbliża się dzień, gdy będziemy gotowi, aby podjąć walkę. Czy to możliwe, że John jest Czwarty, a jego pojawienie się to znak, na który czekałam? A kolejne numery? Czy dziewczyna, którą widuję w snach, ciemnowłosa, o oczach niespokojnych jak burza, może być Piąta albo Szósta? Włada nieprawdopodobną mocą, może więc starczy jej siły, aby zjednoczyć całą naszą szóstkę?

 

 

SAVE0074

White Kiersten

" Paranormalność "

Wyd. Amber

"Ale szybka, seksowna jazda. Ta opowieść jest brawurowa, beztroska i absolutnie przerażająca. O rany, zakochałam się!"
Becca Fitzpatrick, autorka "Szeptem"
"Przejrzę każdego paranormalna, nawet pod najlepszym ludzkim kamuflażem.Ale wciąż nie wiem, kim jesteś ty, choć przejrzałam cię na wylot. Nieważne, i tak chcę tylko przeglądać się w twoich oczach…"

Co to jest paranormalność? 
Evie się nad tym nie zastanawia, choć pracuje dla Międzynarodowej Agencji Nadzoru nad Istotami Paranormalnymi. I uważa siebie za zupełnie normalną, chociaż żyje wśród paranormali, których kontroluje i wśród których czuje się znakomicie (choć elfy bywają niebezpieczne, wampiry wkurzające, a gremliny tępe).

Nagle w zupełnie normalnym świecie Evie pojawia się zupełnie niesamowity chłopak – i wywraca go do góry nogami. Wszystko, w co Evie wierzyła, może okazać się kłamstwem. A niebezpieczeństwo, jakie zawiśnie nad paranormalami, może zagrozić jej samej – i jej uczuciu do tajemniczego Lenda… 
No to tyle, jeśli chodzi o normalność…

 

 

SAVE0075

Plichota Anne, Wolf Cendrine

" Oksa Pollock - Ostatnia nadzieja "

Wyd.Czarna Owca

Uwaga, to pierwsza książka z magicznej serii! Każdy, kto pozna Oksę, nie obejdzie się już bez niej ani wspaniałej rodziny Pollocków i niezwykłych stworzeń!  Oksa Pollock zawsze myślała, że jest zwykłą nastolatką, aż do pewnego wieczoru, gdy wszystko się zmieniło, a jej życie zostało wywrócone do góry nogami...  Tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego w nowym gimnazjum dziewczynka odkrywa, że potrafi przesuwać przedmioty siłą własnej woli i strzelać kulami ognia. Ona, która zawsze pragnęła być wojownikiem ninja, ma ponadnaturalne zdolności! Ale to nie koniec. Na jej brzuchu pojawia się tajemnicze znamię… Zagubiona i przestraszona Oksa zwierza się babci, która wyjawia jej sekret pochodzenia rodziny Pollocków. Okazuje się, że przybyli oni z niezwykłej krainy Edefii, niewidzialnego świata ukrytego gdzieś na Ziemi. Zostali stamtąd wypędzeni w następstwie spisku zorganizowanego przez jednego z Wiarołomców. Dziewczynka jest ich jedyną nadzieją na powrót do domu. Od tej chwili życie Oksy zmienia się już na zawsze. Mimo pomocy najlepszego przyjaciela, Gusa, z trudem będzie godzić życie zwykłej gimnazjalistki ze swym niezwykłym przeznaczeniem.

 

 

SAVE0076

Hopkins Cathy

" Moi kumple milionerzy "

Wyd. Media Rodzina

Jess Hall wkracza na salony! Jej tata dostał pracę w kompleksie Porchester Park numer 1, w luksusowym apartamentowcu, i przeprowadza się tam razem z Jess, jej bratem i kotem Dave'em. Jess niezbyt chętnie zgadza się na tę zmianę - z nowego mieszkania będzie miała daleko do szkoły, do najlepszej przyjaciółki i do ukochanej babci. Jednak życie w Porcherster Park może mieć wiele zalet. Kompleks opływa w luksusy, a już niedługo sprowadzą się do niego najbardziej znane gwiazdy filmowe, piosenkarze, modelki i milionerzy. Czy mieszkanie wśród celebrytów okaże się tak ekscytujące, jak się zapowiada? I czy całkiem zwyczajna dziewczyna może znaleźć kolegów w domu pełnym milionerów?

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732221
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama