Nowości w Oddziale dla Dzieci na Marzec/Kwiecień Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2013 14:39

ks1

 

Kościuszko Robert

" Wojownik Trzech Światów "

Wyd. Starlight

Zwykły chłopak, spokojny uczeń. Chodzi do szkoły terroryzowanej przez gang bezkarnych dresiarzy. Haracze, wymuszenia, w końcu handel narkotykami to codzienność. Konfrontacja jest nieunikniona, ucieczka pozostaje jedynym wyjściem. Nie zawsze skutecznym.
Pomoc nadchodzi z innego świata. Tajemniczy wojownik, oficer Armii Zwierzchności w służbie u samego Elohima wyciąga Tomka z tarapatów. I zabiera w niezwykłą podróż w czasie. Cofając się o trzy tysiące lat zaciągają się do armii jednego z najwaleczniejszych królów starożytności. Tomasz mężnieje. Z czasem zaczyna rozumieć, że został wyznaczony do wypełnienia niezwykle ważnej misji. Powierzono im Tajemny Plan Ostatecznego Uderzenia, który może pokonać samego Lucyfera. A ten zrobi wszystko, by przejrzeć największą tajemnicę wszechczasów i wygrać decydującą bitwę o nasz świat.
To nie jest bajka. Ta przygoda wkroczy w Twoje życie!

 

 

ks8

Bertram Rudiger

" Ratuj się, kto może "

Wyd. DREAMS

Druga cześć przygód super bohaterów - Kaja i Coolmana. Tym razem...

Kaj i COOLMAN w Wielkiej Brytanii.
Dwa tygodnie w Londynie! Brzmi nieźle, prawda? Ale tylko wtedy, gdy COOLMANA nie ma w pobliżu. A Lena, za którą szaleje Kaj, nie wodzi oczami za zarozumiałym Charlesem. Oczywiście COOLMAN, ze swoimi mądrymi radami, zamiast pomóc Kajowi, jedynie pogarsza sprawę, jednak z kradzieżą w zamku COOLMAN naprawdę nie ma nic wspólnego. Przydadzą się za to detektywistyczne umiejętności jego i Kaja!

 

 

ks7

Korolewicz Danuta

" Błękitne lato "

Wyd. Lucky

Ania, licealistka z Warszawy, spędza wakacje w małej miejscowości u swojej babci Ali. Z dala od stolicy ulega urokowi ratownika Mariusza. Chce, by to on został tym jej pierwszym, wymarzonym mężczyzną. Mimo że on również tego pragnie, to nie wystarczy.
Na horyzoncie pojawia się bowiem jego dawna miłość, która nie zamierza z niego zrezygnować.
Czy Ania przetrwa spotkanie z dawną dziewczyną Mariusza?
Jakie tajemnice skrywa Mariusz?
Czy miłość przeminie wraz z końcem wakacji?

 

 

ks6

Fabisińska Liliana

" Karnawałowy niewypał "

Wyd. Papilon

Wyjątkowa seria o polskich nastolatkach!
Kasia, Julka, Zuzia i Emma mieszkają w Polsce i są właśnie takie jak Ty! Mają mnóstwo zwariowanych pomysłów i całkiem sporo problemów - jak większość dziewczyn w ich wieku.
Nocą lubią gadać o szkole, chłopakach, swoich rodzinach i koleżankach. Przeżywają przy tym wiele niezwykłych przygód...
Dlaczego Żaba wyrzuciła Tomka z domu?
O kogo jest zazdrosna Emma?
Z jakiego powodu państwo Zawadzcy się kłócą?
Co się wydarzyło podczas prywatki u Krzyśka Więcka?
Czy odchudzanie jest zdrowe?

 

 

ks5

Stelmarczyk Krzysztof

" Crom i uczeń czarnoksiężnika "

Wyd. Zielona Sowa

Opinia czytelnika : 
W książce bardzo dużo się dzieje. Chociaż przez spory czas podczas czytania akcja toczy się w lesie, to ani Crom, ani jej towarzysze nie mają czasu na nudę. Przeżywają wiele, często bardzo niebezpiecznych przygód.
Jak dla mnie wszystko to jest odrobinę skomplikowane. Dużo magii, magicznych stworzeń, dziwne zaczarowane miejsca, sporo tajemnic, niebezpieczeństwo, przyjaźń, zaczarowany las, podziemne miasto, Iskra bohatera i wiele, wiele innych rzeczy, osób i przygód :)
Książeczkę, mimo że ma naprawdę sporo stron i żadnych ilustracji, czytało mi się ją dosyć szybko. Dużo dialogów zdecydowanie w tym pomogło :) Ja jestem na tę opowieść jednak "za duża". jest to książka zdecydowanie dla dzieci, powiedziałabym, że może 10-letnich. Oczywiście wszystko zależy od dziecka, a to tylko takie moje zdanie :)
Polecam dzieciakom lubiącym magię, jest jej tutaj bardzo wiele :)

 

 

ks4

Fernández Vidal Sonia

" Drzwi o trzech zamkach "

Wyd. Bellona

Czternastoletni Niko jest zwyczajnym nastolatkiem, na pozór niewyróżniającym się niczym na tle swoich rówieśników. Jest klasowym wyrzutkiem, gdyż jest obiektem kpin ze strony silniejszych kolegów. Jednak przede wszystkim jest strasznie ciekawski i zadaje dużo zbędnych pytań. odkrywa stary, opuszczony dom, którego nigdy wcześniej tam nie widział. Pchany przez ciekawość, wchodzi do środka przez tytułowe drzwi o trzech zamkach i trafia do świata kwantowego. W świecie tym dzieją się zadziwiające rzeczy. Nico, który przez przypadek zagłębia się w tę przygodę, ma za zadanie przywrócić równowagę pomiędzy swoim światem a światem kwantowym, który właśnie odkrył.


 

ks3

Sowa Izabela

" Blanka "

Wyd. Akapit Press

W lipcowy poranek Blanka, jej babcia, Czesława, oraz bliska przyjaciółka babci, Karina (odnaleziona po latach na szkolnym zjeździe), wyruszają "żelazkiem" do Transylwanii, jak przed trzydziestu laty. 
Trzy bardzo różne kobiety, o mocnych charakterach, zmuszone przebywać ze sobą 24 godziny na dobę... Nic dziwnego, że podróż obfituje w liczne zgrzyty!
Babcia Cześka i Karina próbują odnaleźć utraconą przyjaźń, a tymczasem Blanka poznaje tajemniczego Drakulę, Radu z Constancy, który pomaga jej zapomnieć o nieudanej miłości...
Polecamy!

 

 

ks2

Flanagan John

seria " Drużyna "

Wyd. Jaguar

Skandyjska trylogia Johna Flanagana rozgrywająca się w świecie znanym z bestsellerowej serii ''Zwiadowcy''.
W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to, by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa, walki, taktyki, sztuki przetrwania... Drużyna przeciwko drużynie, wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo.
Hal Mikkelson, syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki, musi bardzo się postarać, by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby, mały, niewart złamanego miedziaka... Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych, wyrzutków i odszczepieńców, wie, że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży, mając po swojej stronie tylko spryt, inteligencję, hart ducha oraz przyjaciół.
W książkach pojawiają się bohaterowie znani z serii ''Zwiadowcy'', między innymi niezapomniany Erak, obecnie szanowany przywódca. Powieści utrzymane są w duchu przygody, z nielicznymi tylko wstawkami stricte fantastycznymi. Flanagan po raz kolejny sięgnął po sprawdzoną formułę, jednak ''Drużyna'' nie razi schematycznością – seria jest jeszcze lepsza od „Zwiadowców”, a jej bohaterowie co najmniej tak samo sympatyczni i charakterystyczni.

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732305
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama