Nowości w Czytelni Głównej - maj 2012 Drukuj Email
wtorek, 24 kwietnia 2012 11:50

Nowości w Czytelni Głównej - maj 2012

 

skan1

Cudzoziemiec niepożądany w polskim prawie o cudzoziemcach
Paweł Dąbrowski
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego

Głównym celem pracy jest określenie, kto w świetle polskiego prawa o cudzoziemcach może być uznany za cudzoziemca niepożądanego, jakie względy o tym decydują, znajdując odzwierciedlenie w prawie materialnym i skutkując odmową wjazdu lub pobytu na terytorium państwa. Jest to więc ujęcie wpisujące się w bliski autorowi funkcjonalizm prawniczy. Zadaniem niniejszej pracy jest nie tylko systematyzacja i interpretacja relewantnych aktów prawnych, lecz także próba odpowiedzi, dlaczego zagadnienia z tym związane zostały uregulowane w określony sposób. Nie zawsze jest to oczywiste. W tej materii szczególnie widoczne jest oddziaływanie determinant zewnętrznych - prawa UE oraz międzynarodowego prawa praw człowieka, które krzyżuje się między sobą, a także z zamierzeniami krajowego ustawodawcy. Jeśli uwzględnić jeszcze fakt, że polskie prawo o cudzoziemcach jest wyjątkowo podatne na częste nowelizacje (nawet jak na polskie standardy), które nierzadko zmieniają pierwotne założenia, prześledzenie genezy i założeń niektórych instytucji prawnym w tym zakresie wymaga solidnej analizy.

 

 

skan2

Rośliny w kosmetyce i kosmetologii przeciwstarzeniowej
Eliza Lamer-Zarawska, Cezary Chwała, Antoni Gwardys
Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Nowa, niezwykle cenna publikacja na rynku wydawniczym. W pierwszej części omówiono zagadnienia ogólne dotyczące budowy skóry i jej starzenia, część druga zawiera charakterystykę surowców farmakognostycznych z uwzględnieniem mechanizmów działania składników roślinnych i ich zastosowania w kosmetykach przeciwstarzeniowych, w części III przedstawiono produkty i półprodukty kosmetyczne stosowane w kosmetykach przeciwstarzeniowych oraz w leczeniu dermatologicznym. Podręcznik adresowany jest do studentów kosmetologii, farmacji i nauk pokrewnych. Będzie również pomocny w codziennej praktyce specjalistów pracujących w tych dziedzinach, zwłaszcza lekarzy dermatologów.

 

 

skan3

Globalna ekonomia polityczna
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Napisana żywym językiem publikacja obejmuje charakterystykę zjawisk – w warstwie teoretycznej i praktycznej – zachodzących we współczesnej gospodarce światowej we wszystkich jej strategicznych obszarach. Jest jedną z niewielu pozycji na światowym rynku wydawniczym, która w sposób naukowy i przystępny zarazem pozwala czytelnikowi poznać współczesne procesy przebiegające w globalnej gospodarce. Książka zawiera całą podstawową wiedzę na temat międzynarodowej ekonomii politycznej; doskonałe wprowadzenie do poszczególnych zagadnień i współczesnych teorii. Odzwierciedla różne punkty widzenia na temat globalizacji.

 

 

skan4

Kompendium instruktora i trenera piłki nożnej
Krzysztof Paluszek
Wydawnictwo MWW

W książce znaleźć można wiele nowych tematów piłkarskich, które Autor przygotowywał część dotyczącą specyfiki pracy z seniorami wraz ze swoimi współpracownikami dr M. Stępińskim (dotyczących nowoczesnej taktyki - systemy gry 1-4-4-2, 1-4-3-3, 1-4-3-1-2, 1-4-2-3-1, sposoby obserwacji gry) oraz mgr P. Barylskim (rozgrzewka). Ponadto znajdujemy rozdziały poświęcone szkoleniu dzieci i młodzieży (etapy szkolenia, kształtowanie zdolności motorycznych, testy niemieckiej i angielskiej federacji piłkarskiej, systemy rozgrywek, dokumentacja pracy trenera w komputerze, lekcje itp.), które zostały opracowane na podstawie doświadczeń wynikających z pracy w klubach dziecięcych i młodzieżowych oraz obserwacji profesjonalnych, zachodnich klubów. Bardzo ciekawym zagadnieniem opisanym w tym podręczniku jest problem współpracy Trener - Rodzice oraz zasady postępowania podczas urazów i kontuzji.

 

 

skan5

Cypr
Anna Szaleńcowa
Wydawnictwo Pascal
Słoneczna wyspa Afrodyty jest czarująca:  zielone palmy na tle ośnieżonych szczytów, plaże zanurzające się w błękicie morza, dzika przyroda i pozostałości wielu cywilizacji. Poznasz i zapamiętasz je z ilustrowanym przewodnikiem "Cypr".
Przewodnik "Cypr" z serii ilustrowanej przynosi nastrój wakacji dzięki okładce, kolorowym stronom oraz barwnym zdjęciom i mapkom. Jest lekki i poręczny - bez trudu można zapakować go do torby lub walizki. To przewodnik ciekawy, efektowny, elegancki i funkcjonalny. Zawiera tylko tyle informacji, ile to niezbędne, by cudownie odpocząć i zobaczyć najciekawsze miejsca.

 

Godziny otwarcia:

Biblioteka Główna:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

 

Filia nr 2:

 • poniedziałek: 1000 - 1800
 • wtorek: 1000 - 1800
 • środa: 900 - 1500
 • czwartek: 1000 - 1800
 • piątek: 1000 - 1800
 • sobota: 900 - 1400

Statystyki

Użytkowników : 516
Pozycje : 719
Zasoby : 22
Odsłon : 732254
Reklama
Biblioteka bierze udział w Programie Zakup nowości wydawniczych
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama