Oddział dla dzieci poleca Drukuj Email

SOMPER JUSTIN

" Asasyni i sojusznicy "

Wyd. Nasza Księgarnia

Pierwszy tom nowej serii autora "Wampiratów"!
Władca Archenfield nie żyje i wszystko wskazuje na to, że nie umarł z przyczyn naturalnych. Na tronie zasiąść ma jego młodszy brat, książę Jared. Jednocześnie rozpoczyna się polowanie na skrytobójcę. Mury zamku kryją wiele tajemnic, a na dworze rządzą niepodzielnie zbrodnia i intryga. Czy Jared znajdzie mordercę, nim stanie się jego kolejną ofiarą?

SAVE0361

GREEN JOHN

" 19 razy Katherine "

Wyd. Bukowy Las
Colin Singleton gustuje wyłącznie w dziewczętach o imieniu Katherine. A te zawsze go rzucają. Gwoli ścisłości, stało się tak już dziewiętnaście razy.
Ten uwielbiający anagramy, zmęczony życiem cudowny dzieciak wyrusza w podróż po Ameryce ze swoim najlepszym przyjacielem Hassanem, wielbicielem reality show "Sędzia Judy". Chłopcy mają w kieszeni dziesięć tysięcy dolarów, goni ich krwiożercza dzika świnia, ale za to nie towarzyszy im ani jedna Katherine. Colin rozpoczyna pracę nad Teorematem o Zasadzie Przewidywalności Katherine, za pomocą którego ma nadzieję przepowiedzieć przyszłość każdego związku, pomścić Porzuconych tego świata i w końcu zdobyć tę jedyną.
Miłość, przyjaźń oraz martwy austro-węgierski arcyksiążę składają się na prawdziwie wybuchową mieszankę w tej przezabawnej, wielowarstwowej powieści o poszukiwaniu samego siebie.

SAVE0362

KOSIK RAFAŁ

" Felix, Net i Nika oraz Klątwa Domu McKillianów "

Wyd. Powergraph

Mroczny szkocki zamek i Londyn spowity mgłą - oto sceneria wakacji Felixa, Neta i Niki. Przyjaciele tym razem zmierzą się z klątwą od stuleci prześladującą pewien szkocki klan. Będzie trochę steampunkowo, trochę wiktoriańsko, bardzo śmiesznie i bardzo... horrorystycznie.
Już możecie się bać!

SAVE0363

YOUNG MOIRA

" Gniewna gwiazda "

Wyd. Literacki Egmont

Saba szykuje się do ostatecznej rozgrywki z DeMalo. Tymczasem on chce, żeby do niego dołączyła, stworzyła wspaniały świat – Nowy Eden. I została z nim już na zawsze. Serce Saby jest jednak przy Jacku. Rozpoczyna się walka z Tontonem. Niestety szanse buntowników są zatrważająco małe. Mimo to DeMalo składa Sabie kuszącą ofertę.
Czy dziewczyna będzie w stanie mu odmówić? Jak bardzo poświęci się, by ratować ludzi, których kocha?
Zapierający dech w piersiach ostatni tom trylogii "Kroniki Czerwonej Pustyni"!

SAVE0364

RIORDAN RICK

" Krew Olimpu "

Wyd. Galeria Książki

Mimo że grecko-rzymska załoga "Argo II" zrobiła postępy w wielu swoich misjach, herosi wciąż są daleko od pokonania Matki Ziemi, Gai. Wszyscy jej giganci powstali, potężniejsi niż kiedykolwiek wcześniej. Muszą zostać powstrzymani przed świętem bogini nadziei Spes, kiedy to Gaja planuje złożenie w ofierze dwójki herosów w Atenach. Bogini potrzebuje ich krwi – krwi Olimpu – żeby się przebudzić. Herosi mają coraz częstsze wizje straszliwej bitwy w Obozie Herosów. Rzymski legion z Obozu Jupiter, dowodzony przez Oktawiana, jest już niemal gotowy do ataku.
Chociaż pokusa zabrania Ateny Partenos do Aten, aby posłużyć się nią jako tajną bronią, jest wielka, przyjaciele wiedzą, że ogromny posąg powinien znaleźć się na Long Island, gdzie będzie w stanie zapobiec wojnie między dwoma obozami. Atena Partenos uda się zatem na zachód, a "Argo II" na wschód. Bogowie, wciąż cierpiący na rozdwojenie jaźni, nie są w stanie pomóc. Jak garstka młodych herosów ma się przeciwstawić potężnej armii gigantów Gai? Wyprawa do Aten jest bardzo niebezpieczna, ale nie mają innego wyjścia. Zbyt dużo już poświęcili. A jeśli Gaja się przebudzi, to gra skończona.

SAVE0365

WATTS FRANCES

" Krzysia i tajemnica mieczy "

Wyd. Literówka

Krzysia to dziewczynka, która mogłaby być siostrą Meridy Walecznej, bo podobnie jak ona, nie interesuje się sukienkami i balami. Jej pasją jest rycerstwo.
Kiedy Krzysia zostaje Strażnikiem Mieczy na Zamku Jutrzenki, wydaje się, że jej marzenia o zostaniu kiedyś rycerzem powoli zaczynają się spełniać. Wtedy właśnie zastaje skradziony najbardziej wartościowy z mieczy, za które odpowiada. Czy zaskakująca tajemnica, która wyjdzie na jaw, i grupa przyjaciół pomogą jej w rozwiązaniu zagadki? Czy może zostanie odesłana ze wstydem do kuchni?
Seria "Strażniczka Mieczy" opisuje przygody bystrej Krzysi, mieszkającej na średniowiecznym zamku. Dziewczynka pokonuje różne trudności, by spełniać swoje marzenia lub wybawić kogoś z kłopotów. Krzysi towarzyszą dzielni i szlachetni rycerze, gadające miecze, duchy i inni. Jest też nieznośny Rufus, który zazdrości Krzysi jej pracy i bywa przyczyną kłopotów.
Książki mają wciągające dialogi i wartką akcję, a także większą czcionkę – pomocną przy samodzielnym czytaniu.

SAVE0366

BASS GUY

" Pacynek i oko pirata "

Wyd. Zielona Sowa

W tajemniczym Zamku Straszydło mały Pacynek – szmaciana lalka stworzona w dzieciństwie przez profesora szalonych nauk Erasmusa – zdobywa wiernych przyjaciół: Arabellę, która nie boi się żadnych potworów, i stwora o oryginalnym imieniu Stwór. Zwiedzając razem zakamarki zamku, znajdują pamiętnik dzielnego kapitana Kuternogi. Dochodzą do wniosku, że Pacynek jest po części piratem, i postanawiają wyruszyć w rejs ku wielkiej przygodzie na pełnym morzu. Po drodze przeżywają mnóstwo niesamowitych przygód, a Pacynek odznacza się niezwykłą odwagą i bohaterstwem.

SAVE0367

ANGELINI JOSEPHINE

" Próba ognia "

Wyd. Jaguar

Pierwsza część trylogii napisanej przez autorkę cyklu "Spętani przez Boga".
Dwa światy. Nieokiełzana magia. Niebezpieczna miłość.
Lily, nieszczęśliwie zakochana nastolatka, zrządzeniem losu trafia do równoległego świata. Nowe Salem rządzone twardą ręką przez wiedźmy jest mrocznym i niebezpiecznym miejscem. Ale dopiero tutaj dziewczyna może rozwinąć skrzydła.
Przewrotna opowieść o czarownicach, które nie chciały spłonąć.