Nowości w Filii nr 2 Drukuj Email
środa, 11 marca 2015 09:12

Zatoka latarni

Kimberley Freeman

Kolejna powieść autorki bestsellera "Wzgórze Dzikich Kwiatów". Jest rok 1901. Isabella Winterbourne ucieka od niekochanego męża i jako jedyna wychodzi cało z katastrofy statku u wybrzeża Queensland. Sto dziesięć lat później Libby Slater ze złamanym sercem opuszcza Paryż i wraca do Australii, by prosić o wybaczenie siostrę, która jednak nie umie jej zaufać. Obie kobiety – Isabella i Libby – będą musiały zostawić za sobą dramatyczną przeszłość i nauczyć się żyć na nowo. Ale nadmorskie miasteczko Zatoka Latarni kryje wiele niepokojących tajemnic…

Vango. Uciekaj albo giń!

Timothe De Fombelle

Paryż, 1934. Przed katedrą Notre-Dame w tłumie trwa policyjna obława. Tajemniczy chłopak, Vango, musi uciekać przed policją, która oskarża go o coś, czego nie zrobił. Biega po dachach Paryża, bo niewielu potrafi go dogonić. Po kryjomu odbywa lot Zeppelinem na inny kontynent. Ukrywa się w klasztorze na małej zagubionej włoskiej wyspie, a potem nawet w pewnym zamku w Szkocji. Nigdzie nie jest bezpieczny. Musi zmierzyć się ze szpiegami, skorumpowanymi policjantami i handlarzami bronią. Biegnij, Vango, biegnij!

Czas egzorcystów

Konrad T. Lewandowski

Najnowsza powieść w dorobku utalentowanego publicysty, autora książek fantasy, science fiction, ale także kryminałów, a zarazem filozofa. Tym razem zainteresowanie metafizyką znalazło wyraz w tematyce książki. Jej głównym bohaterem jest były oficer SB, komisarz Krzysztof Louvain, który przeszedł przemianę – nawrócił się. Mimo, iż na co dzień oddaje się praktykom religijnym, posiada też liczne znajomości w Kościele, to jednak ukrywa swoją duchową zmianę (nawet przed samym sobą). Niespodziewanie dochodzi jednak do morderstw w otoczeniu warszawskiego egzorcysty. W niewyjaśnionych okolicznościach giną jego pomocnicy. Co w tej sytuacji może zrobić komisarz? Czy śledztwo wyrwie go z rutyny i odrętwienia? Czy naprowadzi go na nową drogę? A może jeszcze bardziej pogrąży w osobistym kryzysie? Dowiesz się, sięgając po tę oryginalną powieść.

Sposób na trudne dziecko

Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula

Co zrobić, gdy dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem złości? Jak wydawać polecenia, by przyniosły pożądany skutek? W jaki sposób chwalić i nagradzać pozytywne zachowania? Jak ma postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a na zajęciach zachowują się nieodpowiednio?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w niniejszej książce. Autorzy, mający bogate doświadczenie w pracy z dziećmi sprawiającymi problemy wychowawcze, przedstawiają proste, lecz skuteczne metody radzenia sobie z trudnymi i niepożądanymi zachowaniami. Omawiają najczęstsze błędy popełniane przez rodziców i nauczycieli oraz podpowiadają, jak się z nimi uporać.
Dzieci z trudnymi zachowaniami wymagają zdecydowanie więcej uwagi i czasu niż te, które nie sprawiają żadnych kłopotów. Jeśli Wasze dziecko ma trudny temperament, musicie mu poświęcić maksimum uwagi, by dać mu szansę na dobry rozwój. Jeśli jednak Wasze dziecko zaczyna płakać, gdy próbujecie wejść do sklepu drzwiami z napisem "wyjście", potrzebujecie zupełnie innego poradnika - jak sprawić, by dziecko nauczyło się łamać zasady.

Doktorzy z piekła rodem

Vivien Spitz

Doktorzy z piekła rodem to wstrząsająca opowieść o jednej z najmroczniejszych kart w historii - nazistowskich eksperymentach medycznych przeprowadzanych na więźniach obozów koncentracyjnych. Autorka była najmłodszym z dziennikarzy relacjonujących przebieg Procesów Norymberskich, podczas których świat poznał szokującą prawdę o zbrodniach oprawców w białych fartuchach.

Na podstawie przygotowywanych relacji, wzbogaconych własnymi obserwacjami powstała poruszająca książka, szczegółowo traktująca o potwornych zbrodniach popełnionych rzekomo w imię nauki i patriotyzmu. Całości dopełniają unikatowe zdjęcia oraz fragmenty autentycznych protokołów z przesłuchań oskarżonych.