Nowości w Czytelni Głównej na listopad Drukuj Email

Sztuka argumentacji .Słownik terminologiczny

Krzysztof Szymanek

Wydawnictwo Naukowe PWN

Pierwsze kompleksowe opracowanie problemów argumentacji z punktu widzenia logiki, retoryki, językoznawstwa i psychologii. Nie tylko dla studentów, wykładowców, nauczycieli, filozofów, dziennikarzy, prawników, polityków, duchownych, przedstawicieli reklamy czy marketingu, ale przede wszystkim dla wszystkich zainteresowanych: - teorią i praktyką argumentacji; - krytycznym myśleniem, tropieniem błędów logicznych; - zagadnieniami dialogu, dyskusji, debaty; - związkami logiki i retoryki z argumentowaniem; - sposobami przekonywania, perswazji, prowadzenia sporów; - psychologią przekonań. Słownik zawiera 683 hasła objaśniające najważniejsze, związane z teorią argumentacji terminy; liczne wyraziste przykłady; dziesiątki rozpatrywanych schematów argumentacyjnych; przystępne — nawet dla zdeklarowanego humanisty — wprowadzenie w logikę formalną; sentencje i zwroty łacińskie; sugerującą dalsze lektury bibliografię, a także przewodnik i indeks umożliwiające szybkie wyszukiwanie informacji.

Techniki skutecznej sprzedaży przez telefon i internet

Josiane Chriqui Feigon

Wydawnictwo MT Biznes

Jesteś telesprzedawcą zawodowcem: działasz na pierwszej linii frontu, w boju o dominację twojej firmy, płynąc na fali zmian jakie niesie Sprzedaż 2.0 i walcząc o uwagę dzisiejszych zapracowanych i wycofanych klientów. Musisz znaleźć głównych graczy, zyskać ich uwagę w trakcie rozmowy telefonicznej i wymiany e-maili oraz sfinalizować transakcje – i to szybko. Treściwy i wszechstronny program inteligentnej i skutecznej telesprzedaży autorstwa Josiane Feigon (TeleSmart 10 System for Power Selling) pomoże ci osiągnąć to wszystko, a nawet więcej. Program bazuje na dziesięciu łatwych do nauczenia się, niezbędnych umiejętnościach dopasowanych do cyklu sprzedaży. Proste procesy, przedstawione krok po kroku w poradniku Techniki skutecznej sprzedaży przez telefon i internet, pomogą ci: * Pokonać „paraliż w zakresie sprzedaży” – i to na dobre! * Poznać i stosować szybkie „zajawki dźwiękowe”, które przykuwają uwagę potencjalnych klientów! * Zadawać pytania, które odkrywają prawdziwe potrzeby klientów! * Nawigować wokół przeszkód i „stróży dostępu”, aby dotrzeć do decydentów i osób z kompetencjami zakupu! * Poświęcać więcej czasu na to, co potrafisz najlepiej – sprzedawanie – i wyeliminować żmudne, nie przynoszące zysków czynności! * Przekształcić frustrację w sukces – i sprzedaż * Czy jesteś gotów, by stać się prawdziwym wojownikiem telesprzedaży? Przeczytaj Techniki skutecznej sprzedaży przez telefon i internet – i podbij świat Sprzedaży 2.0!

Populizm w Europie

Wydawnictwo Oficyna Naukowa

Populizm przez długi czas traktowano w Europie jak polityczny folklor, który z poważną polityką ma niewiele wspólnego. Panowała powszechna opinia, że pojawia się on w państwach niestabilnych, niedojrzałych, dysfunkcyjnych, pogrążonych w kryzysie, a omija dojrzałe i skonsolidowane demokracje. Te zaś miały się bronić przed populistycznym ukąszeniem siłą swoich instytucji, tradycji i kultury politycznej. Kiedy jednak badania opinii publicznej i wyniki wyborów pokazały, że populistyczni liderzy i ich ugrupowania przestają być marginesem polityki, a niemałe poparcie udzielane im przy urnach wyborczych nie jest jednorazowym kaprysem elektoratu, wtedy politolodzy, socjolodzy i psycholodzy społeczni z zatroskaniem pochylili się nad kondycją europejskiego elektoratu, partii politycznych, zmianami w systemach wartości, uznając, że populizm staje się trwałym elementem systemów demokratycznych.

Prawa osobiste twórców dóbr niematerialnych

Krzysztof Czub

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska

Monografia stanowi pierwsze w polskiej literaturze prawniczej opracowanie poświecone problematyce konstrukcji praw osobistych twórców dóbr niematerialnych w ujęciu ogólnym. W książce zostały omówione podstawy prawne, konstrukcje teoretyczne oraz elementarne zasady ochrony dóbr i praw osobistych przysługujących różnym kategoriom twórców, w szczególności autorom, artystom wykonawcom, wynalazcom, designerom, naukowcom, twórcom know-how. Autor koncentruje się na zagadnieniach dotychczas jedynie sygnalizowanych w polskojęzycznej literaturze przedmiotu (np. ghostwriting czy speechwriting), formułuję również istotne wnioski de lege ferenda. Praca zawiera także liczne odniesienia do orzecznictwa, zarówno polskiego, jak i zagranicznego, obrazujące praktyczne zastosowanie omawianych koncepcji teoretycznych.

Problem upadku państw w stosunkach międzynarodowych

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

Książka jest bardzo wartościowym oraz potrzebnym na rynku naukowo-wydawniczym opracowaniem, porusza bowiem zagadnienia, które nie doczekały się do tej pory tak kompleksowej analizy przygotowanej w języku polskim. Tym bardziej zatem należy pogratulować redaktorom tomu zarówno podjęcia powyższego problemu badawczego, jak i zgromadzenia interdyscyplinarnego zespołu naukowców, którzy rozpatrują różne aspekty upadku państw w stosunkach międzynarodowych oraz kwestię tzw. państw upadłych. Publikacja poszerza naszą wiedzę na ten rzadko podejmowany temat. Cechuje ją oryginalność, rzetelna podstawa merytoryczna i wnikliwa analiza problemu. Ma ona charakter profesjonalnego studium o wyraźnie nakreślonym profilu naukowo-badawczym. Jej istotnym wzbogaceniem jest też interdyscyplinarność, sprowadzająca się do ciekawego umiejscowienia podjętego tematu w szerszym kontekście międzynarodowym, historycznym, społecznym, prawnym i ekonomicznym. Z recenzji prof. dr. hab. Sebastiana Wojciechowskiego